Jak si správně vybrat příslušenství

Jak si správně vybrat hole?

Sjezdové hole – u sjezdových holí platí pravidlo, že při držení hole s rukou u těla by měla být ruka v lokti ohnutá do pravého úhlu. Zjednodušeně lze potřebnou délku holí vypočítat podle vzorce výška postavy x koeficient 0,68.

Příklad: Výška postavy 193 cm x 0,68 = 131,24 … potřebná délka holí je tedy po zaokrouhlení 130 cm.

 

Běžkařské hole – správná délka hole u běžkařského sportu je nutná kvůli správné efektivitě záběru. Obecně platí, že délka hole na klasiku by měla být po ramena a délka hole na bruslení by měla být mezi bradu a nos.

 

Helma?

Výběr helmy by neměl být až tak složitou záležitostí. Když se oprostíme od otázky designu, ta nejdůležitější při výběru helmy je, že musí sedět. Helma správně sedí, když po nasazení nás nikde netlačí a zároveň nepadá do očí a to ani při nezapnutém řemenu.

Dospělý si helmu vybírá na delší dobu, zpravidla do jejího značného opotřebování nebo úplného zničení. Pro dítě je výběr trochu složitější, protože hlava roste a to co dítku bylo minulý rok, mu již nemusí být letos. Naštěstí se dětské helmy dělají i v provedení, kdy je lze nastavit v rozmezí od do.

Další otázkou, na kterou si při výběru helmu musím odpovědět je, zda chci helmu plně polstrovanou nebo jen skořepinu. Skořepina je helma většinou levnější, uvnitř je vidět polystyren a polštářky, které mají zabránit otlačení hlavy. Takováto helma sice úrazu zabrání, ale příliš nezahřeje. Je vhodná do teplejšího počasí, při trochu chladnějším počasí je třeba pod ní dát kuklu. Plně polstrovaná helma je velmi pohodlná a teplá. Nejsou-li extrémní mrazy, tak Vám postačí jako jediná pokrývka hlavy a není tudíž pod ní nutné kuklu dávat.

 

Vázání?

Seřízení vázání je nejdůležitější věcí při nastavení lyží. Při nastavení vázání se používá norma DIN, která určuje vypínací sílu každého lyžařského vázání. Nastavení vypínací síly je závislé na lyžařských schopnostech každého lyžaře, jeho výšce a hmotnosti.

Při zakoupení našich lyží Vám rádi vázání nastavíme!

 

Záznamy nebyly nalezeny...